ΧΩΡΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΠΑΛΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

[2002-2004]

Το σχολείο μας, αρχικά, δημιουργήθηκε για τις ανάγκες μικρού αριθμού μαθητών. Όμως, τώρα λειτουργεί με 255 μαθητές. Οι υπάρχοντες χώροι είναι ανεπαρκείς για τον υπάρχοντα αριθμό μαθητών. Ευελπιστούμε, ότι με τη βοήθεια  του κράτους και των τοπικών φορέων, θα λυθεί το στεγαστικό πρόβλημα και το σχολείο  θα μας......... χωρέσει ... όλους  μας!!!

ΤΟ ΜΠΑΡ

Ο Βαγγέλης Γιαννακλής(o παλιός κυλιακειάρχης του σχολείου μας) ήταν πάντα, χαμογελαστός και εξυπηρετικότατος.

ΤΟ ΧΗΜΕΙΟ ΜΑΣ

Ο χώρος των πειραμάτων της φυσικής και της χημείας.

ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΟ

Το σχολείο μας διαθέτει φωτογραφείο με μηχανήματα που μας δάνεισε ο πρώην διευθυντής του σχολείου κ.Σταύρος Κοκκαλίδης. Ευγενική παραχώρηση!!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

Ο Κ.Τσάκαλος Γιώργος ήταν ο παλιός πληροφορικάριος του σχολείου μας.Σε χαιρετάμε κ. Γιώργο!!

ΤΟ ΧΗΜΕΙΟ

Ο κ. Νικήτας Σταυρίδης, ο οποίος δεν είναι φέτος κοντά μας, ήταν ο νοικοκύρης του χημείου και όχι μόνο! Νικήτα, σε περιμένουμε να ξανάρθεις, μας έλειψες φίλε!

ΝΕΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

[ 2008-'10]

ΔΥΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

Το σχολείο μας όπως φαίνεται από το Δημοτικο Σχολείο Καλυθιών.

ΑΙΘΟΥΣΑ Α4

Τρεις νέες αίθουσες προστέθηκαν φέτος στο σχολείο μας. Α4, Β4 και Αγγλικών.

ΤΟ ΝΕΑ ΟΨΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Το σχολείο βάφηκε το καλοκαίρι του σχολικού έτους 2007-2008 από τον τότε Δ/ντή κ.Γιαντσίδη Γεώργιο και φέτος 2008-09 κλείστηκε γύρω- γύρω με τζαμαρίες με κονδύλια του Δήμου μας και της Νομαρχίας.

ΤΜΗΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ

Τμήμα ένταξης λειτουργεί στο σχολείο μας με υπεύθυνες καθηγήτριες την κ.Τσιμπιδάκη Ασημίνα [ΠΕ02],και την κ.Παπαλαζάρου Ελένη[ΠΕ04].

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

Το κονδύλι των έργων της Νομαρχίας προβλέπει και γήπεδο 5 επί 5 το οποίο ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί.

ΘΕΑ

Το σχολείο ατενίζει το φαληράκι και την καταγάλανη θάλασσα χαρίζοντας ξεκούραση καί ψυχική ηρεμία.

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΧΩΛ

Το μικρό χώλ του σχολείου με τα φωτοτυπικά μηχανήματα και τον Η/Υ για τους εκπ/κούς.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΑΛΛΙΚΩΝ

Η μικρή αίθουσα των Γαλλικών με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Λιόλιου Βασιλική.

ΓΗΠΕΔΑ

Είναι τα δυο γήπεδα μπάσκετ και βολευ από την Νότιοανατολική πλευρά.

ΓΡΑΣΕΠ

Η αίθουσα ΓΡΑΣΕΠ με υπεύθυνο καθηγητή τον κ.Γιαντσίδη Γεώργιο[ΠΕ04)

ΓΗΠΕΔΟ ΒΑΣΚΕΤ

Είναι το Ανατολικό γήπεδο μπάσκετ και στο βάθος διακρίνεται το 5 επί 5 γήπεδο ποδοσφαίρου.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

Η νέα- μισή αίθουσα -καθηγητών, όπως είναι σήμερα,αφού γκρεμίστηκε ο τοίχος πέρυσι, τον Απρίλη 2008, και επεκτάθηκε το γραφείο.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

Η άλλη μισή αίθουσα του Συλλόγου των καθηγητών που επεκτείνεται προς τα Δυτικά.

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Το γυμνάσιο κλείστηκε με τζαμαρίες γύρω-γύρω που το προφυλάσσει από τη βροχή και τον άνεμο. Ο Δήμος με Δήμαρχο τον κ.Ιατρίδη Ιωάννη συνέβαλλε τα μέγιστα στην προσπάθεια, όπως επίσης και η Νομαρχία Δωδεκανήσου.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ

Αυτή είναι η νέα αίθουσα Αγγλικών στον επάνω όροφο δίπλα από το Α4, μια από τις τρεις που έγιναν.

ΜΑΘΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Οι μαθητές του Γ3 εργάζονται στο μάθημα της πληροφορικής μαζί με την καθηγήτρια τους κ.Ντόβα Βεατρίκη

ΜΑΘΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΉΣ 2

Καινούργιοι Η/Υ ήρθαν φέτος και εξόπλισαν το σχολείο. Κανείς πλέον αμόρφωτος στην Πληροφορική!!Kαινούργια καθηγήτρια φέτος η κ.Ντόβα Βεατρίκη,εξαίρετη εκπαιδευτικός!

ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟΝ

Μια αναμνηστική φωτογραφία των παιδιών με τον καθηγητή τους τον κ.Αλέξη Πανωγιωτόπουλο, ο οποίος σημειωτέον διαθέτει και αξιόλογα υποκριτικά προσόντα!!!

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 3

Δέκα νέοι υπολογιστές εξόπλισαν από το Σεπτέβρη το εργαστήριο της πληρορικής συμβάλλοντας στη μάθηση των μαθητών.

ΧΗΜΕΙΟ

Μια φωτογραφία του χημείου το οποίο επιμελείται φέτος ξανά ο υπέροχος εκπαιδευτικός και άνθρωπος κ.Σταυρίδης Νικήτας[ΠΕ04]

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2011-2012

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΡΟΒΟΛΗΣ

Στο σχολείο μας λειτουργεί αίθουσα προβολής ταινιών και εκπαιδευτικής τηλεόρασης.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΡΟΒΟΛΗΣ

Μαθητές παρακολουθούν εκπαιδευτικό πρόγραμμα.

ΤΜΗΜΑ ΕΝΤΑΞΗΣ

Μαθητές τμήματος ένταξης σε ώρα μαθήματος.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ(παλιά)

Ο ακούραστος τεχνολόγος κ. Σαράντης Παναγιώτης παρακολουθεί και κατευθύνει τους μαθητές του.

ΜΑΘΗΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

Οι μαθητές κατασκευάζουν έργα τέχνης,με τη βοήθεια του καθηγητή τους,εξαίρετου δασκάλου και ανθρώπου κ.Σαράντη Παναγιώτη!!

Το γήπεδο μπάσκετ της ανατολικής αυλής και στο βάθος φαίνεται το 5χ5

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αντίστροφη φωτογραφία της ανατολικής αυλής .

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Το γήπεδο μπάσκετ της Νότιας αυλής και στο βάθος της το γήπεδο βόλεϋ.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΑΛΛΙΚΩΝ

Η καινούργια αίθουσα Γαλλικών με υπεύθυνη του μαθήματος την καθηγήτρια κ.Λιόλιου Βασιλική(ΠΕ05)

ΑΙΘΟΥΣΑ ΓΑΛΛΙΚΩΝ

Η ίδια αίθουσα των Γαλλικών από άλλη οπτική γωνία

ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

Μετά τις εργασίες των τελευταίων πέντε ετών το γραφείο διαμορφώθηκε όπως φαίνεται στη φωτογραφία.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ

Το γραφείο των καθηγητών όπως φαίνεται από άλλη λήψη.

ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Ο κ.Λευτέρης Κοντίτσης και η κόρη του Φωτεινή είναι οι κατεξοχήν υπεύθυνοι για την υγιεινή διατροφή μας.

ΛΥΟΜΕΝΕΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ

Δύο αίθουσες λυόμενες ήρθαν από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Καλυθιών (Καλλιμάθειο) να στεγάσουν την αίθουσα της τεχνολογίας και της Μουσικής-Καλλιτεχνικών στο σχολείο μας.

ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Το γήπεδο ποδοσφαίρου της Δυτικής αυλής.

H AΙΘΟΥΣΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Διδάσκεί ο κ.Τσάκαλος Γεώργιος ο οποίος κατέχει οργανική θέση στο σχολείο μας.’ξιος καθ΄όλα!

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Χρησιμοποιείται και ως αίθουσα διδασκαλίας Αλλοδαπών& Παλισνοστούντων μαθητών προγράμματος του ΕΣΠΑ.Υπεύθυνη για φέτος η κ.Αραμπατζή Μαρία(ΠΕ02)

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Η κ.Λιάκου Αγγελική(ΠΕ05) υποστηρίζει και γραμματειακά το σχολείο μας από το Σεπτέμβριο του 2007. Ευσυνείδητη και πανάξια εκπαιδευτικός!!

ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ

Η κ.Μοσχόβη ’ννα είναι υπεύθυνη για την καθαριότητα του κτιρίου μας.Δουλεύει ακούραστα και με προσοχή σ΄αυτόν τον ευαίσθητο τομέα.

ΜΑΖΩΞΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Το σχολείο κλείστηκε το 2009 και πολλές εκδηλώσεις γίνονται μέσα στο σχολείο μπροστά από τα γραφεία των καθηγητών.

ΔΕΙΤΕ  ΤΗ ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ    ,vvv